Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівниківРоз'яснення Держпраці

Роз'яснення Держпраці по атестації

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 28.09.2018 р. N 7654/4/4.5-ДП-18

 

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці (далі - Департамент) розглянув лист <...> щодо відповідальності підприємства у разі непроведення атестації робочих місць за умовами праці (далі - атестація) та повідомляє.

Статтею 100 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) передбачена підвищена оплата праці на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, яка встановлюється за результатами атестації відповідно до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року N 442.

Законодавством України встановлено адміністративну відповідальність за порушення терміну проведення атестації праці відповідно до підпункту 3 пункту 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 265 КЗпП, та, у разі заподіяння шкоди здоров'ю працівника, кримінальної відповідальності за статтею 271 Кримінального кодексу України.

Також це дає право працівнику розривати трудовий договір за власним бажанням без відпрацювання двотижневого строку відповідно частини третьої статті 38 КЗпП, а також звернутися до суду згідно зі статтею 221 КЗпП України.

Водночас, звертаємо увагу, що листи Департаменту не є нормативно-правовими актами та носять інформаційний, рекомендаційний характер.

 

Директор І. Дегнера