Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівниківНаказ Мінекономрозвитку від 30.11.2017 № 1744 «Про затвердження Зміни № 7 до національного класифікатора України ДК 003:2010»

Безоплатна видача молока

 

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 20.09.2018 р. N 7454/4/4.5-ДП-18

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці в межах компетенції розглянув лист [...] щодо безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, та повідомляє.

Безоплатна видача молока (або інших рівноцінних харчових продуктів) для працівників, що зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, передбачена статтею 166 КЗпП, статтею 7 Закону України "Про охорону праці".

Невидача працівникам, що зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, молока або інших рівноцінних харчових продуктів є порушенням законодавства про працю.

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про охорону праці" роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством, зокрема безкоштовну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів у випадках, коли концентрація хімічних речовин на робочому місці не перевищує гранично допустиму.

Також, згідно зі статтею 91 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників, у т. ч. безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів в профілактичних цілях незалежно від концентрації в повітрі робочої зони і тривалості дії хімічних речовин.

Водночас звертаємо увагу на те, що листи Департаменту не є нормативно-правовими актами та носять інформаційний, рекомендаційний характер.

 

Директор І. Дегнера