Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівниківКонтракт з головним лікарем

Проведення конкурсу та укладення контракту з керівником лікувального закладу

         Відповідно до статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі шляхом укладення з ним контракту на строк від трьох до п’яти років.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1094 затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я (далі - Порядок). Слід звернути увагу, що обов’язковою умовою призначення та проведення конкурсу є наявність вакантної посади.

         Порядок укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №642 (далі – Порядок 1).

         Отже, на сьогоднішній день процедуру призначення керівника лікувального закладу повністю врегульовано та виглядає це наступним чином.

1.     Виникнення вакантної посади керівника лікувального закладу.

2.     Призначення конкурсу.

3.     Подання претендентом на посаду керівника лікувального закладу відповідних документів.

4.     Проведення конкурсу.

5.     Рішення комісії.

6.     Призначення на посаду.

Відповідно до п. 4 Порядку 1 контракт укладається на строк від трьох до п’яти років.

 

Розірвання контракту відбувається на підставах, встановлених контрактом або законом (п. 7 Порядку 1).

Зазвичай умовами контракту передбачено його розірвання у разі закінчення строку, на який його було укладено.

До кінця строку дії контракту одна із сторін може ініціювати питання про його подовження. Але, у будь-якому разі подовження строку дії контракту відбувається за узгодженням обох сторін.

Також, дія контракту подовжується, якщо після закінчення строку його дії трудові відносини фактично тривають і при цьому жодна з його сторін не вимагає їх припинення (п. 4 Порядку 1).